Co věštil David Bowie hudebnímu průmyslu

[via Active Politics] Před deseti lety poskytnul David Bowie rozhovor The New York Times, ve kterém se rozpovídal mimo jiné na téma nahrávací průmysl. Doufal, že dnes již nebudou potřeba nahrávací společnosti a že copyright již nebude existovat. Bohužel se mýlil.

„Vlastně ani nevím, proč bych za pár let chtěl být na nějakém labelu. Nemyslím si totiž, že to bude s labely a distribučními společnostmi fungovat stejně jako dnes. Absolutní transformace všeho, co jsme si kdy představovali o muzice se odehraje do deseti let, a nic to nedokáže zastavit. A nevidím žádný smysl v předstírání, že se tak nestane. Jsem plně přesvědčen, že například copyright již za deset let nebude existovat a autorství a intelektuálního vlastnictví se tento boj bude také týkat.
Hudba se stane něčím jako je tekoucí voda, či elektřina. .. Takže teď je to něco jako ‚využij těchto posledních let‘, protože nic z toho se již nikdy nebude opakovat. Musíte se připravit, že budete muset hodně jezdit na turné, protože to bude poslední unikátní situace, která zbude. Je to šíleně vzrušující. Na druhou stranu je jedno, jestli si myslíte, že to je vzrušující, či ne, ono se to prostě stane.“

Comments are closed.