Anonymous vydali vlastní operační systém. Nejde o podvod?

[via Lifehacker] Světlo světa spatřil nový operační systém. Autory jsou hacktivisté Anonymous a je tedy jasné, že bude umět torchu víc, než vaše Windows. Na Linuxu postavený Anonymous-OS zahrnuje celou škálu hackerských nástrojů. Zatím ale není zcela jasné, nejedná-li se o podvod obsahující trojské koně a „zadní vrátka“.

Systém je postaven na distribuci Linuxu Ubuntu, je doplněn uživatelským prostředím MATE a obsahuje aplikace pro nabourávání hesel, vyhledávání slabostí webových stránek či simulaci ataků. Systém byl vyvinut pro „vzdělávací účely“, tvrdí autoři, „k testování zapezpečení webových stránek“ a dodávají, že nemá být používán k atakování cizích webů, protože za to můžete „skončit ve vězení“.

Jak poznamenává server Lifehacker, stažení a používání systému může být nebezpečné. Nejenže se za hacking můžete ocitnout „za katrem“, ale můžete se také stát obětí trojských koní umístěných přímo v samotném systému. Toto podezření včera potvrdily i respektované Anonymous zdroje @AnonOps či @YourAnonNews, které na Twitteru označily Anonymous-OS za podvod opravdu obsahující trojské koně.

Dnes se ale na webu autorů systému anonymous-os.tumblr.com objevilo prohlášení, že se nejedná o podvodný systém. Autoři také zveřejnili log file s výsledky analýzy rkhunter (Rootkit Hunter) a oznámili, že si systém stáhlo jž 4600 uživatelů. Údajně se zabývají veškrou zpětnou vazbou, kterou od uživatelů získávají. Nicméně poznamenávají, že pokud věříte, že jde o „backdoored“ systém vytvořený zpravodajskými službami, stahovat si jej nemáte. A protože se světové blogy začaly plnit spekulacemi, kdo za systémem stojí a jak je bezpečný, zveřejnili také jednoduchou stránku „About Us„.

A co všechno Anonymous-OS obsahuje?

– ParolaPass Password Generator
– Find Host IP
– Anonymous HOIC
– Ddosim
– Pyloris
– Slowloris
– TorsHammer
– Sqlmap
– Havij
– Sql Poison
– Admin Finder
– John the Ripper
– Hash Identifier
– Tor
– XChat IRC
– Pidgin
– Vidalia
– Polipo
– JonDo
– i2p
– Wireshark
– Zenmap
…a další.

O všech nástrojích si můžete další informace včetně návodů apod. vygooglovat.

Chcete-li „testovat bezpečnost webových stránek“ (pochopitelně těch vašich) zaručeně bezpečným nástrojem, Lifehacker doporučuje vyzkoušet BackTrack.

No není to vzrůšo tyhle cyberwars?

Anonymous-OS (originální stránky systému)

Comments are closed.